ارسال رایگان کالاهای بالای 300 هزار تومان تلفن تماس 05191002022

ویژگی یک کفش کار مناسب چیست ؟

شاید بسیار شنیده باشید که “اول ایمنی بعد کار” و به سادگی از آن رد شده باشید. شوخی گرفتن این حرف ممکن است به ضرر شما تمام شود و خسارت های جبران ناپذیری به جان شما وارد کند، از طرفی رعایت اصول اولیه ایمنی می تواند سلامت شما را در محل کار تضمین کند. یکی از موارد بسیار مهم در رعایت کردن اصول ایمنی در محل کار، پوشیدن کفش ایمنی کار مناسب است.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از کفش کار نامناسب علاوه بر این که سلامتی جسمی شما تحت تاثیر می گذارد و آنرا به خطر می اندازد، روی اعصاب شما هم تاثیر منفی می گذارد و راندمان کار شما را پایین می آورد. مهره های گردن و کمر شما به دلیل ارتباط مستقیمی که با پای شما دارند دچار آسیب های جدی می شوند.

حتما شنیده اید که “پا قلب دوم است” پس با انتخاب کفش کار مناسب و ایمن می توانید از بروز ناراحتی های مختلف در بدن و اعصاب خود جلوگیری کنید.

 

افرادی که در شرایطی کار می کنند که خطر سقوط اجسام روی پای آنها وجود دارد یا اینکه در شرایطی هستند که ممکن است اجسام داغ یا برنده با پای آنها برخورد کنند، باید کفش و پوتین ایمنی راحت و مطمئن برای استفاده در محل کار را برای خود تهیه کنند و از آن استفاده نمایند. کفش های ایمنی انواع مختلفی دارند که می توان به کفش ایمنی مهندسی، کفش ایمنی طبی و … اشاره کرد .

 

یک کفش ایمنی مناسب برای کار چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن ایمنی و امنیت مناسب مطابق با استانداردهای جهانی

یک کفش ایمنی کار استاندارد که مورد تایید استاندارد بین المللی باشد باید بتواند از انگشت های پای شما در برابر یک قطعه فولادی ۲۰ کیلوگرمی که از ارتفاع ۱ متر به طور مستقیم روی پای شما سقوط می کند محافظت کند و قدرت جذب ۲۰۰ ژول انرژی جنبشی را داشته باشد.

 

کفش ایمنی کار باید راحت و بهداشتی باشد.

از آنجایی که کفش های ایمنی را در طول فعالیت فیزیکی و به مدت طولانی می پوشند باید حتما در نظر داشته باشید که کفش های شما علاوه بر ایمن بودن باید راحت و پاکیزه باشند. ویژگی های یک کفش ایمنی کار راحت عبارتند از انعطاف پذیر باشد،ضربه هایی که به پاشنه پا وارد می شود را جذب کند، موادی که سطح کفش را می پوشاند از پای شما در برابر دمای بالا یا پایین و آب مراقبت کند، وقتی کفش را می پوشید در زمان فعالیت احساس راحتی کنید و امنیت مچ پای شما را در برابر آسیب دیدن تامین کند.

 

طول عمر بالایی داشته باشد.

کفش ایمنی کار استاندارد معمولا از چرم گاو یا چرم بوفالو ساخته می شوند و به همین دلیل دوام بالایی دارند، علاوه بر این کفش های ایمنی چرمی دیرتر فرسوده می شوند. شما باید همیشه کفشی را انتخاب کنید که طول عمر بالایی داشته باشد.

استفاده از کفش ایمنی استاندارد در محل کار چه مزایایی دارد؟

آمار جهانی نشان می دهد که تقریبا ۲۵ درصد از محدودیت ها و ناتوانی ها در محل کار به دلیل آسیب دیدن پا می باشد، علت اصلی این آسیب ها قرار گرفتن در یک محیط خطرناک، بدون استفاده از کفش های ایمنی است.

ولی از طرفی استفاده از کفش ایمنی مناسب در محل کار می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد که در ادامه در مورد آنها با هم صحبت خواهیم کرد.

 

_ پیشگری از آسیب دیدن در زمان وقوع اتفاقات و حوادت در محل کار

لیز خوردن های ناگهانی، سقوط اجسام مختلف و… اتفاقاتی است که که ممکن است در هر محل کاری اتفاق بیوفتد و باعث ایجاد حوادث زیادی شود. این اتفاقات را با ایجاد حفاظ ها و نصب نوار های ضد لغزش می توان پیشگیری کرد، ولی هیچ کدام از این ها جای کفش ایمنی را نخواهد گرفت و هیچ کدام به اندازه ی کفش ایمنی نمی تواند از پای شما در برابر حوادث مختلف محافظت کند. همچنین کفش ایمنی کار استاندارد به دلیل داشتن عاج های مناسب و برجستگی های درست، می تواند از لیز خوردن شما در مکان های مختلف جلوگیری کند.

 

_ کفش ایمنی استاندارد از شما در برابر سوخنگی محافظت می کند

در هر محل کاری امکان بروز آتش سوزی وجود دارد که می توانند بسیار هم خطرناک باشند،کفش ایمنی استاندارد که از مواد اولیه محکم و بادوام ساخته شده باشد می تواند از پای شما در برابر سوختگی هایی که در اثر مواد شیمیایی، قطعه های داغ فلزات و بقیه موادی که خطرناک هستند محافظت کند.

 

 

 

_ گرم نگه داشتن پا در مناطقی که به شدت سرد هستند

در برخی مناطق ممکن است آب و هوا به حدی سرد باشد که باعث ایجاد آسیب هایی مانند هیپوترمی و نیش های یخ زده منجر شود و این آسیب ها اصلا قابل چشم پوشی نیستند و حتما باید از کفش های مناسبی استفاده کنید تا از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. یک کفش ایمنی استاندارد و مناسب کفشی است که از پای شما در برابر سرما محافظت کند.

 

_ از خستگی عضلات و اندام های شما جلوگیری کند

کارگرانی که روی سطوح سخت مانند بتن کار می کنند ممکن است در اثر نپوشیدن کفش نامناسب دچار خستگی در عضلات پا، عضلات پشت و بقیه قسمت های مهم بدن شوند، استفاده از کفش ایمنی مناسب و استاندارد به آنها کمک می کند که دچار خستگی کمتری شوند.

 

محافظت در برابر برق گرفتگی

کارگرانی که در محیط هایی که احتمال بروز حوادث برق کار در آنها وجود دارد کار می کنند، برای محافظت از خودشان در برابر برق گرفتگی و شوک الکتریکی می توانند از کفش های ایمنی استاندارد استفاده کنند.

برای خرید یک کفش استاندارد که بتواند تمام ویژگی های مطرح شده را داشته باشد و محافظت کاملی از پا برای شما ایجاد کند باید به فروشگاه های معتبر که لوازم و تجهیزات فردی را ارائه می دهند مراجعه کنید. یوزکالا فروشگاه معتبر لوازم و تجهیزات فردی و آتش نشانی است و میتواند کالاهای با کیفیت و استاندارد خود را با قیمت مناسب عرضه کند و در اختیار شما قرار دهد.

نظر دهید

پاسخ دهید

UZkala یوزکالا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0